Sotheby's veiling is een 'boek'-begin. Russische veilingen - Russische veilingen Russische veilingen van Sotheby's

Adres: 1334 York Avenue, New York, NY 10021

De geschiedenis van Sotheby's, een van de oudste kunstveilingen ter wereld, begon in 1744 in Londen. De oprichter van het bedrijf, Samuel Baker, veilde oorspronkelijk boeken. In een vroeg stadium van activiteit passeerde het bedrijf vanuit de collectie de rijkste bibliotheken ter wereld prominente figuren, waaronder de bibliotheek van Napoleon Bonaparte.

Tegen het einde van de Eerste Wereldoorlog had het veilinghuis Sotheby's zijn activiteiten aanzienlijk uitgebreid en was het al bezig met de handel in andere zeldzaamheden: gravures, medailles en munten. Het bedrijf verhuisde ook naar het beroemde gebouw aan New Bond Street, dat tot op de dag van vandaag de residentie in Londen is. De verhuizing naar deze mondaine straat markeerde het begin nieuw tijdperk in de geschiedenis van Sotheby's - eindelijk begon de handel in schilderijen en andere kunstwerken een aanzienlijk deel van de winst te genereren in vergelijking met de omzet op de tweedehandsboekenmarkt. Dankzij de profielverandering realiseerde het bedrijf een recordgroei in omzet in de jaren 60 onder leiding van Peter Wilson.

Het was Wilson, die in 1936 naar Sotheby's kwam, die het bedrijf naar toe bracht internationaal niveau. Hij voorzag het bedrijf van enorme winsten uit de verkoop van schilderijen van impressionisten en modernisten, die een ongekende populariteit genoten. Misschien wel de meest sensationele en betekenisvolle tijdens Wilsons ambtsperiode in het management van het bedrijf waren de veilingen die plaatsvonden in 1958 en de geschiedenis ingingen onder de naam “Goldschmidt trades”. Alle zeven schilderijen die ter veiling werden aangeboden, waren binnen slechts 21 minuten verkocht. De opbrengst bedroeg 781.000 pond sterling - destijds een recordbedrag voor de verkoop van werken beeldende kunst. Paul Mellon kocht Cezanne's portret van De jongen in een rood vest voor £ 220.000, vijf keer de vorige recordprijs voor een schilderij dat op een veiling werd verkocht. De Goldschmidt-veiling werd in 1958 een van de belangrijkste culturele evenementen en misschien wel de meest opwindende kunstveiling van de eeuw.

Vooral dankzij de intuïtie van Peter Wilson was Sotheby's het eerste veilinghuis dat de vooruitzichten van de handel in kunstwerken op de internationale markt onderkende. Daarom opende het bedrijf in 1955 een vertegenwoordigingskantoor in New York en maakte het in 1964 een gelijkspel. een meer vooruitziende beslissing om het veilingbedrijf Park-Bernet over te nemen, het grootste veilinghuis in de Verenigde Staten dat gespecialiseerd is in kunstwerken. Nadat het eigendom was geworden van Sotheby's, heeft het veilinghuis Park-Bernet een sleutelpositie ingenomen in de snel groeiende markt Noord-Amerikaanse markt voor de verkoop van impressionistische en modernistische schilderijen.

Nadat Sotheby's het grootste Amerikaanse veilinghuis had opgenomen, bleef het zoeken naar manieren om zijn invloed uit te breiden. In de loop van de tijd zijn de vertegenwoordigingskantoren van het bedrijf over de hele wereld geopend.

Sotheby's houdt meer dan 350 veilingen per jaar, waarvan de meeste plaatsvinden in twee grote handelsruimten - in New York en Londen. De overige veilingen worden gehouden in buitenlandse handelsruimten - in Hong Kong, Amsterdam, Genève, Parijs, Milaan, Zürich en Melbourne en Singapore.

Aankoop op de veiling van Sotheby's

  • Iedereen kan geheel gratis deelnemen aan de veilingen van Sotheby's. Ongeveer 3-7 dagen vóór aanvang van de handel worden de kavels aan het publiek getoond. Biedcatalogi kunnen ongeveer een maand vóór de veiling worden verkregen. De catalogi bevatten gedetailleerde beschrijving elk lot, informatie over de herkomst en tentoonstelling, verwijzingen naar referenties in gespecialiseerde literatuur en geschatte kosten. De elektronische versie van de catalogi kan op de website van het veilinghuis worden geraadpleegd in het Engels, Frans en Italiaans.
  • Voor een geveild kavel kunt u een prijs bieden door persoonlijk de veiling bij te wonen of een aanvraag tot afwezigheidsdeelname in te dienen. Het aanvraagformulier is bijgevoegd laatste pagina elke catalogus van Sotheby's In sommige gevallen is het mogelijk om telefonisch een bod van een potentiële koper te accepteren.
  • Veilinghuis Sotheby's rekent een commissie, het zogenaamde koperspercentage. Commissies worden toegevoegd hoogste prijs aangeboden door de veilingwinnaar (veilingprijs), en zijn inbegrepen in de totale aankoopprijs.
  • Cheques of geldovermakingen worden geaccepteerd als betaling, creditcards Visa, MasterCard en American Express, evenals contant geld (onder voorbehoud van enkele beperkingen).
  • U kunt het gekochte kavel ontvangen op handelsvloer of per post.

Iets kopen op de veiling van het beroemde veilingbedrijf Sotheby's wordt beschouwd als zowel een teken van bijzondere respectabiliteit als een garantie voor serieuze investeringen. De jaaromzet van Sotheby's bedraagt ​​​​meer dan een miljard dollar, en tot haar klanten behoort de hele wereldelite.

Tegenwoordig is de handel in kunstwerken winstgevend, prestigieus, veelbelovend en zo briljant verhaal Sotheby's is een les in hoe u correct zaken kunt doen. Er zijn geen beperkingen op de export van artistieke meesterwerken uit Groot-Brittannië, in tegenstelling tot andere landen. Dat is waarom unieke werken kunst verplaatst zich gemakkelijk naar nationale en particuliere collecties in Europa en Amerika. Spectaculaire optredens ter waarde van miljoenen dollars worden opgevoerd in Londen op de elegante New Bond, of in New York op de respectabele Avenue York. Samen met veilinghuis Christie's bezet het 90% van de wereldmarkt voor veilingverkoop van antiek en kunstvoorwerpen.

Verhaal

En het begon allemaal meer dan 200 jaar geleden in Londen. De geboortedatum van het beroemde huis wordt verondersteld 1744 te zijn, en de oprichter is Samuel Baker. Hij begon in de boekenhandel. In die tijd was het kopen van boeken populair bij verzamelaars en rijke mensen. Hele bibliotheken werden vrijwillig gekocht, vaak na het overlijden van de eigenaar. Op deze veilingen verdiende Baker snel geld. In 1767 was Baker's partner George Lee, een man met een reputatie als briljant veilingmeester. Toen begon Samuels neef, John Sotheby's, bij het bedrijf te werken. Na de dood van Baker in 1778 werd de erfenis onder deze partners verdeeld en werd het bedrijf bekend als Sotheby's. Hiertoe Tegen die tijd was ze al begonnen met de handel in gravures, munten en ander antiek.

In 1917 verhuisde het bedrijf van Wellington Street naar 34/35 New Bond, in het centrum van Londen, waar het tot op de dag van vandaag is gevestigd. Bij de ingang van de nieuwe residentie van het bedrijf werd een zwarte basaltfiguur van de Egyptische godin Sekhmet geïnstalleerd, nu een symbool van Sotheby's. Tot op de dag van vandaag herbergen deze gebouwen prachtige veilingzalen voor grote en kleine verkopen van kunstwerken en curiosa.

De helderste pagina in de geschiedenis van het beroemde huis wordt geassocieerd met de naam van regisseur Peter Wilson. Zijn enorme energie en commerciële gevoel hielpen hem om machtige concurrenten (waaronder CHRISTIE'S) voor te blijven: hij was de eerste die de vooruitzichten van de buitenlandse kunstmarkt op prijs stelde De eerste keer slaagde hij erin hun schilderijen in dure kavels te verkopen. De volgende stap op weg naar triomf: de oprichting van een filiaal in New York in 1955. Vervolgens werden er filialen geopend in Parijs, Los Angeles, Zürich, Toronto, Melbourne, München, Edinburgh , Johannesburg, Houston, Firenze.

Meest succesvolle verkoop

In 1980 overtrof in New York de veilingprijs van een beroemd schilderij van de Engelse kunstenaar Turner alle voorgaande en bedroeg 6,4 miljoen dollar. In 1985 voor “Landschap met opkomende zon» Van Gogh ontving 9,9 miljoen dollar. In 1969 werd in Zürich de eerste Europese sieradenveiling van de Zwitserse vestiging van Sotheby's gehouden, en in 1976 werd voor het eerst $ 1.090.000 ontvangen voor een enkele edelsteen: de beroemde roze diamant. Een van de nieuwste sieradenhits in Genève waren de producten van het Russische bedrijf Faberge. Het verbazingwekkende Apple Blossom-ei werd in 1996 bij Sotheby's verkocht voor 1.433.500 Zwitserse frank.

Tot de “hoogtepunten” van het seizoen 1990 behoren de verzameling van Greta Garbo – $20.900.000, het landschap van Constable “The Dam” – 10.780.000 pond, het handgeschreven Bestiarium van de hertog van Northumberland (een encyclopedie van de dierenwereld van de 13e eeuw) - 2.970.000 pond.

Russische tak

De oprichting van de Russische vestiging was een nieuwe belangrijke mijlpaal in de ontwikkeling van het beroemde huis. Tegenwoordig bekleedt Sotheby's een leidende positie op de wereldmarkt. Dit betekent regelmatige, twee keer per jaar (juni, december, dit jaar zijn de decemberveilingen verplaatst naar oktober) veilingen in Londen en periodiek in andere branches, evenals een aanzienlijk groter aantal kavels dan concurrerende bedrijven. De handel in oude Russische kunst wordt als een veelbelovend gebied beschouwd, maar bedraagt ​​tot nu toe niet meer dan 1% van de totale omzet van het bedrijf.

Halverwege de jaren zeventig ontstond er commerciële belangstelling voor Russische kunst op de westerse markt, maar in 1984 begonnen er regelmatig veilingen, waarin zowel de artistieke als commerciële waarde van de werken van Russische schilders werd erkend. In 1988 hield Sotheby's zijn eerste veiling in Moskou, die nog steeds als sensationeel wordt beschouwd omdat er recordprijzen voor hedendaagse kunst werden getoond. Het hoogtepunt van de commerciële belangstelling was echter in 1989. De zaken gingen, vergeleken met de vanafprijs, met een enorme marge weg. Het gevolg van deze veilingen was een ware bloei in de Russische avant-garde. Een voorbeeld hiervan is een half miljoen pond sterling voor het werk van L. Popova of $800.000 voor een landschap van A. Exter. Tegelijkertijd stegen de prijzen voor schilderijen van Russische realisten uit de 19e eeuw en schilders uit de ‘World of Art’ sensationeel, vertienvoudigd.

Nu is het aantal kopers uit Rusland aanzienlijk gegroeid: particulieren, commerciële galerijen en banken zijn in het spel gekomen, die vooral kopen schilderij XIX eeuw. Onder de spraakmakende verkopen van de afgelopen periode (1995) kan men 'Portret van Aurora Demidova' van K. Bryullov noemen, waarvoor ze probeerde te vechten Tretjakovgalerij. Spectaculaire prestaties eindigde in het voordeel van Galina Vishnevskaya. Met een startprijs van 60.000 pond sterling ging het meesterwerk voor $ 189.500 naar de beroemde eigenaar van een verzameling Russische kunst.

Hedendaagse

Nu verkoopt het veilinghuis jaarlijks ongeveer 250 duizend kunstwerken over de hele wereld. Het bedrijf laat de traditionele tweedehands boekenrichting die het verkoopt niet varen; sieraden. Daarnaast houdt Sotheby's zich bezig met de verkoop van grond en onroerend goed. De omzet van het veilinghuis bedraagt ​​jaarlijks 135 miljoen pond.

Trouwens, Galina Vishnevskaya werd deelnemer aan een van de laatste schandalen die uitbraken bij Sotheby's. De collectie Rostropovitsj-Vishnevskaja: kunstwerken uit de 18e tot de 20e eeuw, schalen, porselein, zilver, meubels (alle 450 kavels) werd nog vóór de veiling begon door de beroemde Russische zakenman Alisher Usmanov aangekocht voor 36 miljoen pond sterling. In september van dit jaar werd in Hong Kong een ring met een felblauw geslepen diamant van zes karaat verkocht voor een recordbedrag en ging voor acht miljoen dollar onder de hamer;

Nieuws

Op 14 november zal veilinghuis Sotheby's in Genève (Zwitserland) een van 's werelds grootste diamanten verkopen. De veilingorganisatoren zijn van plan om $12-16 miljoen te verdienen voor de steen met een gewicht van 84,37 karaat. De winnaar van de veiling krijgt het recht om een ​​kleurloze, kristalheldere en onberispelijk gepolijste symmetrische steen te noemen eigen naam of ter ere van een dierbare.

Op 11 december wordt het Oscarbeeldje dat in 1941 werd uitgereikt voor Orson Welles' film Citizen Kane in New York te koop aangeboden. De organisatoren van de veiling hopen voor dit kavel 800 duizend tot 1 miljoen 200 duizend dollar te verdienen. De kosten van het beeldje worden beïnvloed door het feit dat het de enige Oscar was die werd toegekend aan de film Citizen Kane, een film die wordt beschouwd als een van de beste in de filmgeschiedenis. De prijs ging vervolgens naar de makers - voor het beste script.

Veilinghuis Christie's is een van de beroemdste en meest gerespecteerde veilingorganisatoren ter wereld.
Alleen Sotheby's kan zich hiermee vergelijken, en samen bezetten ze ongeveer 90% van de wereldmarkt voor veilingverkopen van antiek en kunstvoorwerpen. Het elite veilinghuis begon zijn geschiedenis in 1766, toen James Christie's de eerste veiling organiseerde.
En vanaf het allereerste begin van haar bestaan ​​was Christie’s specifiek gericht op elitarisme en wereldleiderschap.
De klanten van het veilinghuis waren personen met een adellijke titel die bereid waren grote sommen geld te betalen voor kunst en antiek.
Zelfs leden koninklijke familie Ze stuurden hun collecties hierheen, en zelfs kostbaarheden van het Britse nationale erfgoed, evenals schilderijen van de meeste grote Europese kunstenaars: impressionisten, modernisten, kubisten, werden vaak als kavel tentoongesteld. De meest succesvolle tijden voor Christie’s waren de 18e en 19e eeuw.
Het was toen dat de grootste mondiale transacties werden voltooid, waarover vandaag de dag nog steeds wordt gesproken.
Catharina de Grote kocht bijvoorbeeld op een veiling de collectie van Sir Robert Worpole, die later de basis vormde van de Hermitage-tentoonstelling. Net als in voorgaande eeuwen werkt veilinghuis Christie's tegenwoordig alleen met elitegoederen.
Schilderijen en andere kunstvoorwerpen die ter veiling worden aangeboden sieren de tentoonstellingen van veel musea over de hele wereld.
Omdat het veilinghuis een onberispelijke reputatie heeft, wenden de meest vooraanstaande klanten zich zonder angst tot haar diensten.
Naast kunstvoorwerpen kopen ze hier auto's, zeldzame boeken, sigaren, verzamelwijnen en andere kostbaarheden.
  • 1940 Matisse's schilderij 'Perzische jurk' werd verkocht voor $17 miljoen, oorspronkelijke prijs minder dan $12 miljoen.
  • 1990 Het schilderij 'Portret van dokter Gachet' van Vincent van Gogh werd verkocht voor $ 80 miljoen (het duurste schilderij op een veiling).
  • Schilderij uit 2001 van Pablo Picasso uit de serie “ blauwe periode" - 'Vrouw met gekruiste armen' verkocht voor $55 miljoen, tweemaal de startprijs.

In het Engels

https://www. sothebys.com

Sotheby's

Veilinghuis Sotheby's werd in 1744 opgericht door Samuel Baker en is tegenwoordig een van de oudste en beroemdste veilinghuizen ter wereld.
Samen met Christie's bezet Sotheby's ongeveer 90% van de wereldmarkt voor veilingen van antiek en kunstvoorwerpen. Aanvankelijk werd Sotheby's opgericht als een 'club voor aristocraten'. Bovendien was een aristocratische afkomst niet alleen vereist van kopers (wat natuurlijk is). omdat in die verre tijden alleen aristocraten het zich konden veroorloven antiek en kunst te kopen voor fantastisch geld), maar ook van degenen die een baan in een veilinghuis wilden krijgen. Tot het midden van de twintigste eeuw leefde Sotheby's een redelijk rustig leven; De snelle ontwikkeling begon in 1955, toen een filiaal werd geopend in New Later, er werden ook filialen geopend in Parijs, Los Angeles, Zürich, Toronto, Edinburgh, Johannesburg, Houston, Florence, Melbourne en München. Tijdens de industriële crisis van de jaren 80 ontstond de veiling huis ging in deze moeilijke tijden bijna failliet belangrijkste concurrent Sotheby's - Christie's. Het management verlaagde, in een verlangen om de concurrent te verdrijven, de tarieven, waarna de omzet van Sotheby's met meer dan 50% daalde. Begin jaren negentig besloot de directie van beide veilinghuizen elkaar te ontmoeten en afspraken te maken over tarieven voor diensten. Het bleek echter dat het vaststellen van biedingen een misdaad was in de Verenigde Staten, waar Sotheby's het grootste deel van zijn inkomsten ontving. Door deze samenzwering brak er een schandaal uit, waardoor de toenmalige algemeen directeur Sotheby's werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Vandaag ziet het er redelijk goed uit bij Sotheby's. In 2007 opende een van 's werelds toonaangevende veilinghuizen een filiaal in Moskou, waar een aantal succesvolle transacties voor de verkoop van Russische kunst werden afgerond.
In het Engels

Sotheby's werd opgericht door boekhandelaar Samuel Baker, die in 1744 in Londen zijn eerste veiling hield en de eerste boekencatalogus tegen een vaste prijs publiceerde. In 1754 opende Baker een permanente veilingzaal. Een eeuw lang specialiseerden Baker en zijn opvolgers zich uitsluitend in boeken en waren zij de organisatoren van de veilingen van alle beroemde bibliotheken, waaronder die van de Prins van Talleyrand, de hertogen van York en Buckingham, en de bibliotheek van Napoleon, die de keizer meenam. hem in ballingschap naar Sint-Helena.
In 1778 ging het bedrijf over naar Baker's neef John Sotheby, wiens erfgenamen het bedrijf meer dan 80 jaar leidden. Sinds 1778 werd het bedrijf bekend als Sotheby's. Gedurende deze periode breidde het bedrijf zijn activiteiten uit naar de verkoop van gravures, munten, medailles en ander antiek, maar de hoofdactiviteit bleef de boekhandel.
Er was een onuitgesproken overeenkomst waarbij meubels en schilderijen naar Christie's werden gestuurd, die alle boeken aan Sotheby's toewees. Het werd in 1913 kapot gemaakt door de verkoop van " Portret van een man"Frans Hals, verkocht voor een voor die tijd goede prijs van 9000 pond sterling. En in 1917 was er een grote uitverkoop, voor het eerst ook schilderijen, meubels en prenten. In 1955 opende het bedrijf een vertegenwoordigingskantoor in New York, en in 1964 aanvaardde het een meer vooruitstrevend besluit om het veilinghuis Park-Bernet te verwerven, het grootste veilinghuis in de Verenigde Staten gespecialiseerd in kunstwerken sleutelpositie in de snelgroeiende Noord-Amerikaanse markt voor de verkoop van impressionistische schilderijen.
Sotheby's was een gesloten 'club' waar alleen aristocraten werk konden krijgen. Begin jaren tachtig was Sotheby's praktisch failliet. In 1983 werd Sotheby's verkocht aan de Amerikaanse ondernemer A. Alfred Taubman, de eigenaar van een grote winkelketen. Tegenwoordig heeft Sotheby's meer dan 100 kantoren over de hele wereld, waaronder een vestiging in Moskou. In 2000 werd Sotheby's het eerste internationale kunstveilinghuis dat online veilingen hield. Een van de meest interessante kavels die online worden verkocht, is de eerste afdruk van de Onafhankelijkheidsverklaring (meer dan $ 8 miljoen).

Christie's

Veilinghuis Christie's werd op 5 december 1766 in Londen opgericht door antiquair James Christie. Momenteel is Christie's het grootste veilinghuis ter wereld. 1.800 medewerkers, 116 veilinghuisfilialen in 42 landen; de grootste vestiging is gevestigd in New York.
Elk jaar houdt Christie's meer dan 1.000 veilingen met een omzet van meer dan $2 miljard. Het hoofdkantoor van het veilinghuis bevindt zich aan King Street in de prestigieuze wijk St. James, op 100 meter van St. James's Palace, de huidige residentie van leden van de koninklijke familie. In het bijzonder woont de troonopvolger, Prins Charles, in St. James's Palace. In 1975 werd een extra kantoor geopend in South Kensington.

Veilinghuis Drotheum

300 jaar na de oprichting is het Dorotheum, opgericht in 1707, het grootste veilinghuis in Midden-Europa, het grootste in het Duitstalige gebied en een van de toonaangevende veilinghuizen ter wereld.

Het Dorotheum organiseert ongeveer 600 veilingen per jaar en ruim 100 specialisten zijn aanwezig op meer dan 40 afdelingen.

Traditie, de kennis en marktervaring van onze specialisten, persoonlijke service, een breed aanbod en een internationale blik: dat waarderen onze klanten aan het Dorotheum.

Het Dorotheum werd meer dan 300 jaar geleden opgericht en zet vandaag de dag zijn succesvolle koers voort en kent een omzetstijging. Het voortbouwen op de lijst van internationale contacten is een van de belangrijkste aandachtspunten van haar activiteiten. Enkele van de belangrijkste internationale kantoren bevinden zich in Brussel, Düsseldorf, München, Rome en Milaan.

Vergulden Veilingmeesters

Online verkoopcatalogi & informatie. Beeldende kunst, meubels, glas, keramiek, verzamelobjecten, militairen, aardewerk, sieraden, speelgoed, vloerkleden, tapijten, zilverplaatje. Kantoor in: Leicester - Verenigd Koninkrijk

Karl & Faber Kunstauktionen

Het traditionele internationale veilinghuis, opgericht in 1923, is gespecialiseerd in oude meesters, 19e-eeuwse, moderne en hedendaagse kunst, namelijk schilderijen, aquarellen, tekeningen, prenten en beeldhouwwerken. Kantoor in: München - Duitsland

Bali Veilinghuis, Bali Muzayede

Bali Muzayede, veilinghuis in Turkije. 19e Oosterse schilderijen, Turkse schilderkunst, 19e-eeuwse antieke meubels en voorwerpen, waaronder zilver en Ottomaans antiek. Kantoor in: Istanbul - Turkije

Troostwijk Veilingen en Taxaties

Sinds 1930 is Troostwijk Veilingen het toonaangevende bedrijf voor succesvolle industriële verkopen via onderhandse aanbesteding, aanbesteding of openbare (online) veiling in heel Europa. Kantoor in: Amsterdam - Nederland - Europa

Veilinghuis Ruetten

Veilingen en verkopen. Verzamelobjecten voor antiek en reproductiemeubels, prenten van schilderijen, zilver, porselein (Meissen enz.), keramiek, glazen, fijne carbets, sieraden, beeldende kunst. Forstinning - München - Duitsland

Bij de tentoonstelling zijn onder meer video-opnamen van de veiling te zien; fragmenten uit interviews met de organisatoren en deelnemende kunstenaars; VR-installatie waarmee bezoekers getuige kunnen zijn van de veiling; archiefmateriaal dat de controversiële houding ten opzichte van de veiling aantoont die tot op de dag van vandaag voortduurt. Op de tentoonstelling zijn ook enkele werken te zien die aan de veiling deelnamen, waaronder een tekening van Varvara Stepanova (circa 1924), ‘Clown. Scene in the Circus (1935) van Alexander Rodchenko, Fundamental Lexicon (1986) van Grisha Bruskin (verkocht voor een recordbedrag van £ 242.000) en All About Him (1971) van Ilya Kabakov. Laatste werk werd verworven door Alfred Taubman - destijds voorzitter van de raad van bestuur van Sotheby's - en geschonken aan het Sovjetministerie van Cultuur als eerste werk voor het toekomstige museum hedendaagse kunst USSR.

De Sotheby's-veiling markeerde een verandering in het politieke landschap van de Sovjet-Unie en was het laatste internationale culturele initiatief uit het perestrojka-tijdperk waarvoor de goedkeuring van de Sovjet-regering nodig was. Het bleek ook een van de meest succesvolle handelsuitwisselingen in de Sovjetcultuur te zijn, waardoor de positie van de Unie van Kunstenaars en andere officiële instellingen onder het Ministerie van Cultuur veranderde, die al snel de voordelen beseften die de westerse belangstelling voor onofficiële kunst beloofde – een belangstelling die zou een bron van buitenlandse valuta kunnen worden.

De recordprijzen van de veiling, die de Sovjet- en westerse kunstwereld verrasten, konden de ineenstorting echter niet weerstaan Sovjet-Unie en zakte met hem in elkaar. Tegelijkertijd leidde ‘Russische Sotheby’s’ tot de opheffing van de strikte scheiding tussen officiële en niet-officiële cultuur, introduceerde een geest van competitie in de kunst en veroorzaakte nieuwe golf emigratie onder kunstenaars die graag willen profiteren van de intense internationale aandacht die de veiling genereert. In de loop van de tijd kreeg de veiling een mythisch aura, waarover de schrijver Andrew Solomon zei: “... er werd zoveel over deze gebeurtenis gezegd dat critici, curatoren, verzamelaars en kunstenaars in de daaropvolgende jaren niets opzij zetten veilinghuis Het strekt hem tot eer: hij ontdekte de ene richting, vond een andere uit, maakte een einde aan een derde.”

De Moskouse Sotheby's-veiling komt ook aan bod in het boek "" (Engelse editie -), uitgegeven door het Garage Museum in 2016. In deze publicatie staan ​​vijftien groepstentoonstellingen en andere grote projecten centraal die internationaal onder de aandacht zijn gekomen Russische kunstenaars of het Russische publiek kennis laten maken met de sterren Westerse kunst, biedt lezers een uniek perspectief op de geboorte van de mondiale kunstwereld. Het boek is te koop in de boekhandel van het museum; er is ook een Engelstalige editie beschikbaar op de websites